Ogród

Figlarzowy ogród dla małych i dużych

Są w naszym przedszkolu miejsca niezwykłe. Jednym z nich jest figlarzowy ogród. To tam się bawimy, uczymy i poznajemy naturalnie świat. To tutaj mali i więksi mają przestrzeń do zabaw swobodnych i obcowania z naturą. W naszym ogrodzie pachnie owocami, cukrowym groszkiem, miętą i innymi ziołami, które sadzimy sami. Nasz warzywniak każdej wiosny przygotowujemy, by uprawiać w nim to, co w naturze najlepsze.

Lubimy zabawy na placu zabaw, wygłupy na zjeżdżalni i wspinanie się po drabinkach, lubimy godzinami bawić się w piaskownicy, ale także lubimy zbierać szyszki i gotować zupę z tego, co akurat znajdziemy. Tutaj patyk i kamień są centrum świata!

Nasz ogród to miejsce, w którym zobaczycie wiewiórki, posłuchacie śpiewu ptaków i poleżycie na zielonej trawie. Staramy się z niego korzystać tak często, jak tylko pozwala nam na to pogoda. Dzięki drzewom korzystamy z placu zabaw także w bardzo upalne dni, bo dają nam przyjemny cień i wytchnienie od skwaru. O każdej porze roku jest tutaj magicznie. Jesienią zbieramy kolorowe liście i skaczemy po kałużach, zimą szalejemy w śniegu i lepimy bałwany! Lato to lato – leżymy, biegamy, robimy wiele fajnego. No i wiosna, kiedy szykujemy ogród do przedszkolnego życia na pełnych obrotach.

Staramy się, by większość zajęć edukacyjnych była również prowadzona na zewnątrz – o ile pozwala na to aura i ich tematyka. Aktywność na świeżym powietrzu to jeden z filarów wartości Figlarza – przykładamy to tego bardzo wiele uwagi.