Banner
Banner

Kadra

kadra

Nasza kadra została dobrana z najwyższą starannością w trosce o dobro naszych wychowanków. Tworzy ją grupa kreatywnych, młodych i w pełni wykształconych nauczycielek, pracujących pod nadzorem doświadczonego dyrektora przedszkola.

Pani Marta

 • Dyrektor przedszkola
 • MAGISTER EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ I PRZEDSZKOLNEJ
  Uniwersytet Śląski, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie

  LICENCJAT FILOLOGII ANGIELSKIEJ
  Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, specjalizacja nauczycielska

Jestem nauczycielką z ponad 12 letnim doświadczeniem w pracy w przedszkolu, jestem nie tylko nauczycielem wychowania przedszkolnego, ale także nauczycielem angielskiego. W mojej dotychczasowej pracy realizowałam się jako wychowawca przedszkolny, nauczyciel języka angielskiego w klasach 1-3, a także koordynowałam zespołem nauczycieli języka angielskiego i pracą żłobka. Staram się inspirować i zarażać entuzjazmem innych nauczycieli. Rodziców moich uczniów traktuję jako partnerów, wspólnie szukając najlepszych rozwiązań. Prywatnie jestem mamą dwóch córek, potrafię spojrzeń na różne sytuacje także z punktu widzenia rodziców.

Moim nauczycielskim celem jest rozbudzanie ciekawości u dzieci oraz stwarzanie warunków do rozwoju. Chciałabym, aby dzieci rozumiały otaczający je świat, stawiały pytania i poszukiwały odpowiedzi. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne metody i techniki pedagogiczne, pozwalające na aktywizację uczniów. Jest mi bliskie rodzicielstwo bliskości oraz porozumienie bez przemocy. W kontaktach z najmłodszymi staram się budować atmosferę zaufania i bezpieczeństwa, która jest wstępem do pracy. W swojej pracy wykorzystuję metody planu daltońskiego (w którym wszystko opiera się na czterech filarach – współpraca, samodzielność, odpowiedzialność i refleksja). Zachwyciła mnie metoda Reggio Emilia, w której mówi się, że: „Dziecko składa się ze stu. Ma sto języków, sto rąk, sto myśli, sto sposobów w jakie myśli, bawi się, mówi.” Zadaniem nauczyciela jest wspieranie ucznia, dostarczanie materiałów do badania, a nie dawania gotowych odpowiedzi. Lubię wykorzystywać elementy przyrody podczas zajęć. Jako nauczyciel wspieram wychowanie do sztuki, włączenie muzyki do dnia codziennego. Ostatnio do moich zainteresowań dołączyła neurodydaktyka. Mam ukończone szkolenia z Metody Dobrego Startu, Porozumienia bez przemocy (NVC), Planu Daltońskiego, Ruchu Rozwijającego W.Sherborne oraz Wykorzystanie Pedagogiki Montessori w Edukacji Dzieci.

W wolnym czasie lubię spędzać czas z moja rodziną i psem, a najlepiej podróżując. Interesuję się sztuką, dlatego z przyjemnością zwiedzam muzea. Z przyjemnością gotuję oraz spędzam czas na świeżym powietrzu.

 

Pani Iza

 • magister – Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna
  i Wychowanie Przedszkolne

Ukończyłam trzyletnie studia licencjackie w Kolegium Nauczycielskim w Bielsku-Białej o profilu oligofrenopedagogika. Dodatkowo ukończyłam również uzupełniające studia magisterskie na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne.

W trakcie studiów miałam okazję pracować z dziećmi i poznać ich problemy oraz radości. Szczególnym doświadczeniem była praca z dziećmi niepełnosprawnymi, która przynosiła wiele satysfakcji, gdyż wspólny wysiłek i zaangażowanie dawały wspaniałe i pożądane efekty. Od wielu lat interesuję się sztuką i plastyką, prowadziłam zajęcia plastyczne w szkole i na zajęciach terapeutycznych z dziećmi upośledzonymi. Ważnym celem wychowania plastycznego jest zapoczątkowanie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju możliwości twórczych dziecka oraz przygotowanie do twórczego działania.

Pani Ania

 • Oligofrenopedagogika – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

Z wykształcenia jestem oligofrenopedagogiem, ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Poprzez różnorodne praktyki w czasie studiów zdobyłam doświadczenie w pracy z dziećmi wymagającymi szczególnej troski.
Każde dziecko, to mała osóbka, która potrzebuje indywidualnego podejścia, zrozumienia, z której emanuje szczery uśmiech, radość i pełen entuzjazm do życia. W swojej pracy staram się w sposób indywidualny podchodzić do każdego dziecka, wsłuchiwać się w jego potrzeby po to, aby lepiej go zrozumieć. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i dostarcza wiele radości.

W wolnych chwilach czytam, słucham dobrej muzyki i podróżuję.

Prowadzący zajęcia dodatkowe

 • MARTA STEC-DZIĘCIOŁ – język angielski
 • JUSTYNA HOWDEN –  zajęcia z native speakerem
 • MONIKA GUZDEK-KLACZYK – sensoryka
 • IWONA PACANEK – zajęcia plastyczne
 • FOOTBALL ACADEMY – piłka nożna
 • BESKIDZKI KLUB TENISOWY Advantage – tenis
 • JADWIGA NABIELSKA – gimnastyka korekcyjna
 • AGNIESZKA MAKS – joga
 • MAJA KOZIOŁ – taniec
 • JUSTYNA HOWDEN, DAMIN HOWDEN –  karate
 • TOMASZ KAWIK – religia

SPECJALIŚCI:

 • DOMINIKA SZEWIECZEK-SMRECZAK – psycholog
 • ANETA ORAWIEC – logopeda
 • BEATA CZUB – fizjoterapeuta

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress