Banner
Banner

Przedszkolna kuchnia

catering

 

Nasze przedszkole gwarantuje pełne wyżywienie oparte na wysokiej jakości produktach oraz eliminujące spożycie cukru czy soli.

Proponujemy 3 posiłki dziennie:

Dzieci jedzą u nas śniadania i podwieczorki smaczne i zdrowe, przygotowywane w naszej kuchni. Podwieczorki składają się przeważnie z samych owoców. W Figlarzu obchodzimy zdrowe urodziny – dzieci zamiast cukierków przynoszą owoce i z nich tworzą wybrane przez siebie stworki.

Dwudaniowy obiad dostarczany jest do nas przez Apetite Restaurant and Cafe.

Dania przygotowywane są z niezwykłą dbałością w zgodzie z indywidualnymi potrzebami dzieci z alergią. W menu uwzględniamy również uwarunkowania kulturowe czy religijne.

Tak, jak we wszystkich aspektach zabawy i nauki w naszym przedszkolu,
tak i w kuchni stawiamy nie tylko na teorię, ale na praktykę! Nasze dzieci niejednokrotnie samodzielnie przygotowują sobie posiłki na śniadania lub podwieczorki – co najważniejsze, samodzielnie przygotowane podwójnie pobudzają apetyt! Nasze przedszkolaki poznają również smaki kuchni świata, kiedy to podczas zajęć tematycznych o danym kraju przygotowują najbardziej popularne/tradycyjne dania pochodzące z omawianego państwa. Dbając o higienę podczas przygotowywania posiłków nasze dzieci ubrane są w fartuszki i czapki kucharskie.

W celu zapewnienia jakości zdrowotnej produktów spożywczych posiadamy opracowany system HACCP, który jest rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia oraz wymagany prawem Unii Europejskiej.

NASZA KUCHNIA

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress